Herink

Informace o lokalitě

a vybavenosti

obce Herink

Městečko Herink leží jen 5 km od jihovýchodní hranice Prahy, a jen 15 minutdo centra Prahy,   4 km od Průhonic a 6 km od Říčan.  

 

Herink má v současné době 550 obyvatel a těší se velkému zájmu lidí, kteří si zde chtějí koupit bydlení. Proto zde také dochází k velkému rozmachu nových služeb a infrastruktury a volnočasových aktivit.  V Herinku se nachází Obecní úřad, dětské hřiště  a působí zde tři občanská sdružení. V obci se pořádají místní fotbalové zápasy, kulturní akce jako koncerty, sousedská posezení, adventní setkání atd.

Na procházky je možno jít do "Višňovky" ke kapličce nebo do lesa "Okrouhlík", další trasa je možná k rybníku "Na Obci" po silnici směrem na Radějovice do lesa v "Krsovicích" (popř. do Osnice). Novou trasou může být také cesta pro zemědělce otevřená koncem roku 2014 a vedoucí směrem od Kapličky zpět k rybníku.        


Pěknou procházku si můžete udělat do "Průhonického parku". Obcí rovněž prochází cyklotrasa "Praha - Vídeň".

V současné době se v sousední vesnici vzdálené 5 km (Nebřenice)  staví  nové 18-ti jamkové golfové hřiště. 

Obec spojují autobusové linky především s Průhonicemi a Čestlicemi a dále do Prahy Opatova, obec  usiluje nejen o posílení těchto linek, ale také o rozšíření spojů směrem do Jesenice a do Říčan.

Obec má zpracovaný a schválený územní plán rozvoje. V roce 1998 byl postaven obecní úřad, V roce 2000 byla provedena plynofikace i vodovod (Želivka).  V roce 2007 byla ukončena výstavba kanalizace a ČOV, o jejíž rozšíření nyní obec usiluje.